حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

5 کاری که iOS بهتر از اندروید انجام می‌دهد

5 کاری که iOS بهتر از اندروید انجام می‌دهد

دعوای بین طرفداران اندروید و iOSتازگی ندارد و سال‌هاست که کاربران این دو پلتفرم دلایل زیادی را برای برتری سیستم‌عامل موردنظر نسبت به پلتفرم رقیب مطرح می‌کنند. به‌عنوان مثال برای اندروید به تنوع گسترده گوشی‌ها، انعطاف‌پذیری بالا، امکان شخصی‌سازی گسترده و بسیاری از مزایای دیگر اشاره می‌کنند. اما اگر اندروید این‌قدر عالی است، پس چرا کاربران زیادی طرفدار پروپاقرص آیپد و آیفون هستند و همواره دلایل برتری iOS نسبت به اندروید را مطرح می‌کنند؟

اگرچه برخی این موضوع را مطرح می‌کنند که این موضوع به شهرت و ارزش برند اپل برمی‌گردد، ولی باید بگوییم که در مورد دلایل برتری iOS به اندروید می‌توانیم به دلایلی ورای تعصب کاربران اشاره کرد. در نهایت هرچقدر هم طرفدار ویژگی‌های جذاب اندروید باشیم، باید قبول کنیم که iOS در برخی زمینه‌ها در مقایسه با اندروید حرف بیشتری برای گفتن دارد.

iOS عموما سریع‌تر و روان‌تر است

5 کاری که iOS بهتر از اندروید انجام می‌دهد

بخش عملکرد از جمله مهم‌ترین نقاط قوت iOS محسوب می‌شود. واقعیت این است که ما بیش از حد به جزییات سخت‌افزاری توجه نشان می‌دهیم و در اغلب موارد موضوع مهم‌تر را از قلم می‌اندازیم. عملکرد عالی تنها از مشخصات سخت‌افزاری نشات نمی‌گیرد ولی در هر صورت نباید توان قابل توجه تراشه‌های ساخت اپل را از قلم بیندازیم که نقش بسیار مهمی را در زمینه عملکرد گوشی ایفا می‌کنند.

فارغ از سرعت و توان تراشه‌های اپل، آنچه که بیش از همه‌چیز اهمیت دارد این است که iOS برای معدود گجت‌هایی که اپل در هر سال روانه‌ی بازار می‌کند، به‌خوبی بهینه‌سازی شده است. در عین حال، اندروید هر ساله توسط چندین گوشی و تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرد و سازندگان آن‌ها باید بهینه‌سازی سیستم‌عامل را انجام دهند که گاهی اوقات در این زمینه عملکرد خوبی ندارند.

اکوسیستم بسته اپل یکپارچگی را افزایش می‌دهد و به همین خاطر آیفون‌ها برای رقابت با بهترین گوشی‌های اندرویدی نیازی به بهره‌گیری از بهترین مشخصات سخت‌افزاری ندارند و در نهایت به دلیل یکپارچگی فوق‌العاده بین سخت‌افزار و نرم‌افزار، این گجت‌ها جذابیت تجربه کاربری را افزایش می‌دهند.

البته باید بگوییم که این مطالب بدین معنا نیست که تمام گجت‌های iOS نسبت به گجت‌های اندرویدی برتری دارند زیرا در اکوسیستم گسترده اندروید می‌توان به گوشی‌هایی اشاره کرد که هم از لحاظ سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری فوق‌العاده هستند. اما در نهایت، معمولا آیفون‌ها نسبت به بیشتر گوشی‌های اندرویدی در زمینه سرعت و روان بودن عملکرد حرف بیشتری برای گفتن دارند.

استفاده از iOS بسیار ساده‌تر است

5 کاری که iOS بهتر از اندروید انجام می‌دهد

یکی از ویژگی‌های اندروید که به نظر برخی کاربران جذاب است، می‌تواند جذابیت آن را برای کاربران معمولی کاهش دهد. اگرچه گوگل و دیگر شرکای آن در زمینه شهودی‌تر کردن محیط اندروید عملکرد بهتری نسبت به گذشته دارند، اما در نهایت رابط کاربری آن می‌تواند تا حدی گیج‌کننده باشد. در ضمن از آنجایی که شرکت‌های مختلف سازنده برای رابط کاربری گوشی‌های خود رویکرد متفاوتی را اتخاذ می‌کنند، این موضوع باعث می‌شود مهاجرت به یک گوشی اندرویدی جدید برخی کاربران را برای مدتی دچار مشکل کند.

طرفداران اپل سادگی سیستم‌عامل گجت‌های خود را دوست دارند و می‌توان گفت این یکی از ویژگی‌هایی است که iOS نسبت به اندروید برتری دارد. بسیاری از کاربران iOS علاقه‌ای به شخصی‌سازی ندارند و صرفاً خواستار استفاده از گجتی هستند که استفاده از آن ساده باشد و بتواند با حداقل تلاش کارهای موردنظر را انجام دهد. روی هم رفته، حتی با وجود تفاوت‌های بین سیستم‌عامل آیپد و آیفون، تجربه کاربری بین آن‌ها شباهت زیادی به یکدیگر دارند و این موضوع برای گجت‌های قدیمی و جدید هم صدق می‌کند.

آپدیت‌های نرم‌افزاری

5 کاری که iOS بهتر از اندروید انجام می‌دهد

اگر در مورد دو ویژگی مطرح شده تا اینجا بتوان شک و تردیدهایی را مطرح کرد، در مورد آپدیت‌های نرم‌افزاری به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانیم برتری iOS را کتمان کنیم. گجت‌های اپل تا چند سال جدیدترین نسخه سیستم‌عامل را دریافت می‌کنند و همین موضوع مزیت بسیار مهمی محسوب می‌شود. اگرچه گوگل برای گوشی‌های پیکسل چنین رویکردی را اتخاذ کرده، ولی حتی اگر بتواند مانند اپل برای حداقل 4 سال نسخه جدید اندروید را ارائه کند، این گوشی‌ها فقط به‌صورت محدود در بازارهای مشخصی حضور دارند.

به دلیل تنوع گوشی‌های اندرویدی، شرکت‌های سازنده آن‌ها برای ارائه‌ی نسخه جدید اندروید، باید این سیستم‌عامل را برای گجت‌های موردنظر بهینه‌سازی کند که این فرایند مدت زیادی طول می‌کشد. معمولا اگر کاربران خوش‌شانس باشند بعد از مدت‌ها تأخیر می‌توانند یک یا دو نسخه جدید اندروید را برای گوشی خود دریافت کنند.

اکوسیستم اپل

5 کاری که iOS بهتر از اندروید انجام می‌دهد

در این زمینه باید بگوییم که گوگل طی چند سال گذشته بسیار بهتر شده و سرویس‌های این شرکت تا حد زیادی به بخش مهم اندروید بدل شده‌اند. در هر صورت، محصولات مختلف اپل مانند آیفون، آیپد، اپل تی‌وی، اپل واچ و کامپیوترهای مک با سرویس‌هایی مانند آی‌کلاود، iMessages، فیس‌تایم و دیگر سرویس‌های این شرکت تا حد زیادی یکپارچه هستند. اگرچه گوگل هم سرویس‌های جذابی ارائه کرده که از لحاظ قابلیت‌های مختلف حرف زیادی برای گفتن دارند، ولی در هر صورت یکپارچگی آن‌ها با تجربه کاربری اندروید معمولا در حد iOS نیست. همین یکپارچگی در زمینه‌ی تشویق کاربران برای خرید دیگر گجت‌های این شرکت نقش قابل توجهی ایفا می‌کند.

در همین زمینه نباید اپ استور اپل را از قلم بیندازیم که توسعه‌دهندگان برای انتشار اپلیکیشن خود در این محیط باید مراحل سخت‌گیرانه متعددی را پشت سر بگذارند که همین روند باعث شده چه از لحاظ امنیتی و چه از لحاظ کیفیت اپلیکیشن‌ها، اپ استور اپل حرف بیشتری برای گفتن داشته باشد. در ضمن رابط کاربری اپ استور معمولا تمیزتر است، تبلیغات کمتری در آن دیده می‌شود و بخش‌های جذابی مانند مصاحبه‌ها، راهنمایی‌های مختلف، فهرست‌های جذاب مربوط به اپلیکیشن‌ها و دیگر موارد در این محیط وجود دارد.

امنیت بهتر

5 کاری که iOS بهتر از اندروید انجام می‌دهد

اگرچه همواره بحث امنیت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برتری‌های iOS نسبت به اندروید مطرح می‌شود، ولی به لطف ارائه‌ی منظم آپدیت‌های امنیتی اندروید، گجت‌های اندرویدی در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند. علاوه بر این گوگل اخیرا نشان داده که موضوع امنیت گجت‌های اندرویدی برای این شرکت اهمیت زیادی دارد و مرتبا قابلیت‌های جدیدی را برای بهبود امنیت گوشی‌ها و تبلت‌ها معرفی می‌کند.

در این زمینه هم نمی‌توان رای قطعی برای برتری iOS صادر کرد ولی در هر صورت به لطف انتشار آپدیت‌های پیوسته iOS برای شمار زیادی از گجت‌ها و اکوسیستم بسته این پلتفرم، نفوذ به این سیستم‌عامل بسیار سخت‌تر است

فروشگاه اینترنتی بابانو

BABANO
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
کرج - هفت تیر - پاساژ کیش - واحد 212
026-32718110 | 0903-1902002
Telegram Instagram
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X