نسل جدید کنسول های بازی Play Station در راه است

playstation 4

نسل جدید کنسول های بازی Play Station در راه است

نسل جدید کنسول های بازی Play Station در راه است

کنسول بازی نینتندو که زودتر از همه به استقبال نسل جدید رفته بود، زودتر هم شکست خورد و عملکرد بسیار ضعیف Wii U آن ها را مجبور به ساخت کنسولی دیگر کرد. مایکروسافت از ضعف مدیریتی شدید رنج می برد و اولین قدم هایش را به سست ترین شکل ممکن برداشت و تنها این سونی بود که بیشتر از نقاط ضعف رقیبانش استفاده می کرد تا از فروش بالای کنسولش لذت ببرد.

شگفتی دیگر زمانی رخ داد که بر خلاف پیش بینی های هر سه کمپانی، تلویزیون ها و مانیتورهای 4K به اندازه ای فراگیر شدند که دیگر حکم دستگاهی تجملاتی را نداشتند و لزوم استفاده از آن ها بیش از هر زمان دیگری احساس شد. سونی و مایکروسافت هم برای پاسخ به این تقاضای تازه ظهور، تصمیمی متفاوت گرفتند

همین حالا که این مقاله را می نویسیم، نینتندو از فروش خوب کنسول جدیدش راضی است، سونی پول هایش از فروش پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 پرو را می شمارد و مایکروسافت در حالی که افسار ایکس باکس وان ایکس را در دست دارد، به آینده کنسول جدیدش امیدوار است. اما باور کنید یا خیر، چند روزی است که شایعاتی از عرضه پلی استیشن 5 در آینده ای نزدیک به گوش می رسد و برخی از تحلیلگران بنام صنعت بازی هم به گمانه زنی پرداخته اند.

نسل جدید کنسول های بازی Play Station در راه است

گمانه زنی ها درباره ی عرضه 5 Sony Play Station

مایکروسافت نیز اواخر امسال ایکس باکس وان ایکس را به بازار عرضه می کند و عقلانی نیست که بخواهد تنها بعد از دو سال کارایی کنسول جدیدش را زیر سوال ببرد. علاوه بر این، مایکروسافت بارها اشاره کرده که آن ها در حال حاضر خودشان را خارج از چرخه نسلی کنسول ها می دانند.پس با یک حساب سرانگشتی، تنها سونی و پلی استیشن 5 است که می ماند. از لحاظ زمانی نیز عرضه کنسولی جدید از سونی در دو یا سه سال آینده دور از انتظار نیست. با رسیدن به سال های 2019-2020، کنسول نسل هشتمی سونی 6-7 ساله می شود و 3-4 سال نیز از عرضه پلی استیشن 4 پرو گذشته است.این نقطه معمولا زمانی است که سونی کنسول جدیدش را معرفی می کند. پلی استیشن 2 در سال 2000 معرفی شد، شش سال بعد از عرضه اولین کنسول سونی. به همین شکل، از پلی استیشن 3 نیز در سال 2006 رونمایی شد. عمر مفید این کنسول نیز پس از هفت سال و با معرفی پلی استیشن 4 به پایان رسید. همین فاصله زمانی را ادامه دهید و به این شکل به سال های 2019-2020 میلادی می رسیم.

پلی استیشن 2، کنسول افسانه ای سونی اما حدس و گمان درباره عرضه پلی استیشن 5 در این بازه زمانی مخالفان خود را نیز دارد. بیشتر آن ها می گویند «اما پلی استیشن 4 فروش بسیار خوبی دارد، چرا سونی باید به ساخت پلی استیشن 5 فکر کند؟». چنین افرادی گویا چندین مورد را از یاد برده اند.اول از همه اگر باز از جنبه تاریخی به قضیه نگاه کنیم، پلی استیشن 2 نیز فروش بسیار خوبی داشت ولی این موضوع مانع آز آن نشد تا سونی کنسول جدیدش را معرفی نکند. در واقع حتی فروش پلی استیشن 2 بهتر از پلی استیشن 4 بود.سونی پلی استیشن 3 را روانه بازار کرد تا پیشگام تکنولوژی باشد و پلی استیشن 2 نیز تا سال ها پس از آن به فروش خوبش ادامه داد. هیچ دلیلی وجود ندارد که اتفاق مشابهی برای پلی استیشن 4 هم نیافتد.موضوع دومی که مردم فراموش می کنند آن است که سونی یک کمپانی فعال در حوزه تکنولوژی و پلی استیشن بزرگترین محصول این شرکت است. سال ها است که سونی با پلی استیشن تکنولوژی های جدیدش را به نمایش می گذارد. دیسک های DVD با پلی استیشن 2، دیسک های بلوری و تلویزیون های سه بعدی با پلی استیشن 3، کارت های حافظه و UMD ها با PSP، سرویس های آنلاین و فروشگاه های مجازی با پلی استیشن 4 و تلویزیون های 4K با پلی استیشن 4 پرو.با رسیدن به سال 2020 میلادی، پلی استیشن 4 هفت ساله و پلی استیشن 4 پرو چهار ساله می شود. در چنین مقطعی از زمان، این کنسول ها کهنه تر از آن هستند که بخواهند جلوه گر تکنولوژی و ایده های تازه ظهور سونی باشند.

نسل جدید کنسول های بازی Play Station در راه است

 بنابراین، این تکنولوژی جدید چه خط ساخت جدید تلویزیون (تا کنسول جدید سونی وضوح تصویر 4K واقعی را به نمایش بگذارد) باشد یا یک فرمت رسانه ای جدید (بلوری با ظرفیت بالا) و یا فقط سرویس های استریم پیشرفته تر، به هیچ وجه بی راه نیست که فکر کنیم سونی در زمان به کارگیری این تکنولوژی، به کنسولی جدید نیاز دارد.در آخر، نباید از یاد ببریم که هر دو رقیب سونی کنسول های جدیدی را عرضه کرده اند. نکته ای که بسیاری از طرفداران سونی آن را بی ربط می دانند اما من اینطور فکر نمی کنم.هیچ کدام از این دو دستگاه به طور مستقیم رقابتی با پلی استیشن 4 ندارند و ما می دانیم که فروش خوب نینتندو سوییچ سونی را تهدید نمی کند اما اگر سونی کنسول جدیدی برای رقابت با حریفانش عرضه نکند، ممکن است توجه طرفدارانش را از دست بدهد و دیگر مهم نیست که کنسول فعلی اش تا چه میزان موفق است.
طبق شنیده‌ها سونی تمایل دارد نسل بعدی کنسول پلی‌استیشن را در سال ۲۰۱۹ روانه بازار کند، سالی که در آن حافظه‌های پرقدرت GDDR6 و فناوری پردازش ۷ نانومتری‌ در دسترس عموم خواهد بود. فناوری پردازش ۷ نانومتری‌ به سونی در ساخت قطعات کوچک‌تر در کنسول نسل بعدی‌اش کمک خواهد کرد که کوچک‌ بودن پردازنده این کنسول می‌تواند به بیشتر شدن فرکانس پردازنده، کمک شایانی بکند. با وجود اطلاعاتی که در سایت Resetera پیرامون کیت‌های توسعه کنسول PS5 منتشر شده، احتمالا قطعات استفاده‌ شده در کیت‌هایی که قرار است برای بازی‌سازها ارسال شود، دقیقا سخت‌افزار موجود در کنسول اصلی و نهایی نخواهد بود. به نظر می‌رسد نسل بعدی کنسول پلی‌استیشن سونی در نوامبر سال ۲۰۱۹ (آبان ۱۳۹۸) عرضه شود، دقیقا سه سال بعد از عرضه پلی‌استیشن ۴ پرو و البته شش سال پس از عرضه پلی‌استیشن ۴. این اتفاق با چرخه سه ساله ارتقاء کنسول کمپانی سونی همخوانی خواهد داشت.
نسل جدید کنسول های بازی Play Station در راه است

what’s the latest PlayStation 5 news and when will Sony release it?

Now that the PS4 is officially reaching the end of its life cycle (that’s direct from Sony), our thoughts are inevitably turning to the PS5 – so what exactly is in store for the Sony PlayStation 5 and when can be expect it to release?

Sony is currently keeping rather quiet when it comes to specific plans for the PS5: but we know that a PlayStation 5 release date will definitely one day exist, thanks to Sony Interactive Entertainment’s President and CEO Shawn Layden confirming as much in an interview with Golem.de. In addition, Sony president Kenichiro Yoshida confirmed the company is working on a next-generation console in an interview with the Financial Times.

Back in May, Sony Interactive CEO John Kodera revealed to the Wall Street Journal that the PS5 would not be releasing until at least 2021. However, an investigation by T3 claimed the PS5 could release as soon as Christmas 2019 – earlier than the Xbox Two.

We all know that the rumors, wish lists and alarmingly convincing ‘leaked’ renders in the run up to a console reveal are a big part of the fun.

In that spirit, we’ve gathered together everything we most want to see from the PlayStation 5 and what its stand-out features might be when it arrives.

release date

With no official word yet from Sony on a PS5 release date, it’s difficult to pin down exactly when we might get to see a PS5 console.

Some analysts are predicting the PlayStation 5 release date could be around 2020 or 2021, for example, while others say 2019 – so just the three-year window, then.

Speaking to GamingBolt, Michael Pachter said that though he thinks the PS5 will be a half-step and will be backwards-compatible with the PS4 Pro, he doesn’t think we’ll see it until “2019 or 2020 but probably 2019”.

نسل جدید کنسول های بازی Play Station در راه است

the VR effect

Sony became the first console manufacturer to embrace virtual reality, thanks to the PlayStation VR, but if you examine PlayStation VR closely – and observe how it operates on the PS4 Pro – it invites speculation about how a PlayStation 5 console might take VR to a new level.

Currently, PlayStation VR operates at lower resolution than the Oculus Rift and HTC Vive – but, as it stands, even its current incarnation almost pushes the base PlayStation 4 beyond its limits. Running a PlayStation VR on a PS4 Pro brings improved frame-rates, which are very handy indeed in terms of the overall VR experience, but even the PS4 Pro can’t overcome the resolution constraints set by the PlayStation VR headset.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه