حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انواع هدفون ها را برای خرید بشناسیم

انواع هدفون ها را برای خرید بشناسیم

هدفون ها وسایل جانبی هستند که انواع مختلف و متنوعی دارند و هر کدام از آنها برای مصارف خاصی استفاده می شوند  زیرا کاربرد ها و ویژگی های متفاوتی دارند.با به روز شدن دنیای تکنولوژی انواع  هدفون ها نیز به روز شده اند و قابلیت های آن ها ارتقا پیدا کرده است.خرید یک هدفون خوب با توجه به اوضاع نابسامان بازار امروز کمی سخت به نظر می رسد.چرا که شما برای خرید هر دستگاه دیجیتال یا تجهیزات جانبی آن باید هزینه های زیادی را صرف کنید.حال اگر بدون داشتن اطلاعات به خرید اقدام کنید ممکن است محصول خریداری شده در راستای نیاز شما نباشد و شما متضرر شوید.به همین دلیل امروز و در بخش خبر های وسایل جانبی سایت بابانو به معرفی انواع هدفون ها خواهیم پرداخت تا شما بتوانید با شناختن هر یک از مدل ها  با توجه به نیاز خود آن ها را از بابانو خریداری کنید.با ادامه مطلب با ما همراه باشید.

با انواع هدفون ها آشنا شویم

 شرکت های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که کار آنها طراحی،تولید و عرضه انواع هدفون ها به بازار است.این برندها محصولات خود را با توجه به نیاز مشتری و علایق و سلیقه آنها تهیه می کنند.اما شناخت هدفون مورد نیاز یعنی هدفونی که برای کار نیاز شما تولید شده باشد کمی دشوار است،زیرا برای شناخت مشخصات‌ فنی آنها باید به الکترونیک ریاضی و فیزیک کاملا مسلط باشید!

البته باید به این موضوع توجه کرد که میزان کیفیت نهایی هر محصولی را مشخصات فنی آن مشخص نمی‌کند،بلکه میزان کارایی آن و رضایت مشتری از آن می‌تواند معیاری برای سنجش نهایی کیفیت باشد.اگر در تکاپوی خرید هدفون برای کار خاصی هستید و یا عضو استفاده‌کنندگان معمولی آنها می باشید و قصد خرید یک هدفون معمولی برای گوش دادن به موزیک را دارید در ابتدا باید انواع هدفون ها را بشناسید.

هدفون ها چه انواعی دارند

هدفون  ها به طور کلی در چهار دسته عمده قرار می گیرند که هر کدام از آنها قابلیت ها و کارایی ها و نقاط ضعف و قوت متفاوتی دارند در ادامه به معرفی هر یک از انواع هدفون ها می پردازیم.

مدل هدفون in-ear یا داخل گوش 

انواع هدفون

نام دیگر هدفون های in-ear ،ایرفون است.این هدفون ها نمونه های کوچکی هستند و همانطور که  از نام آن ها مشخص است داخل گوش قرار می‌گیرند.یکی از ویژگی‌هایی که ایرفون ها دارند این است که به دلیل کوچکی و جا شدن درون گوش از ورود نویز ها و صداهای محیط به داخل گوشت جلوگیری می‌کنند و به دلیل فاصله کمی که با پرده گوش دارند به تولید صدای باکیفیت‌ تر منجر می‌شوند.Ear-bud یا ایرباد همان بخش انتهایی نرم آنهاست که داخل گوش قرار می گیرد.اندازه ی ایرباد ها بسیار اهمیت دارد چرا که کاربران مختلف با اندازه کانال گوش متفاوت باید بتواند از آنها استفاده کنند.به همین دلیل تولید کنندگان ایرفون ها  آن هارا در اندازه های متفاوت تولید می کنند.حتما شما تجربه استفاده از ایرباد های نامناسب را داشته اید که به دلیل افتادن از گوشتان شمارا عصبانی کرده اند.ایربادهای نامناسب صدای زیادی از محیط را وارد گوش می کنند و خیلی از مواقع از گوش می افتند و باعث کلافگی کاربر میشود.از دیگر ویژگی های هدفون های این ایر این است که به دلیل کوچکی حجم کمی از فضا را اشغال می‌کنند و به از همین رو  قابلیت حمل بالایی دارند .از آنها می‌توان در همه جا برای گوش کردن به موسیقی استفاده کرد. اما باید این را در نظر داشته باشید که این ایر ها به دلیل دم دستی بودن و قیمت ارزانی که دارند از کیفیت صدای خیلی بالا در مقایسه با هدفون های حرفه ای برخوردار نیستند،اما نیازهای روزانه شما را پاسخ می دهند.برای فعالیت های ورزشی و متحرک و یا برای خانم های ایرانی که همیشه روی سر و گوش های خود پوشش دارند به دلیل سبکی و جا شدن در لاله گوش بسیار مناسب هستند و این از مهمترین ویژگی های این محصول است.از بزرگ ترین نقاط ضعفی که این ایر ها دارند گره خوردن سیم آنهاست بدون شک شما هم با این مسئله مشکل داشته اید این گره خوردگی ها سبب زودتر خراب شدن آنها نیز می‌شوند و از طرفی تاکنون هیچ راه حل قطعی برای این مشکل یافت نشده است.

نوع دیگر هدفون on-ear یا روی گوش

انواع هدفون

این نوع از انواع هدفون کمی از این ایر بزرگتر است و روی لاله گوش قرار می‌گیرد.اگر چه که آن ایر ها صدا را مستقیم به داخل کانال گوش هدایت می کنند و اما نمی  توانند صدای محیط را ایزوله کرده و مانع ورود آن به گوش شوند. همچنین صدای موسیقی در حال پخش را به محیط بیرون راه می‌دهنداین مشکل به دلیل عدم عایق بندی مناسب آن ها می باشد.یکی از مهمترین ویژگی‌های آن ایر ها این است که چون داخل گوش قرار نمیگیرند حرارت کمتری در آنجا ایجاد می‌شود و کمتر به پرده گوش آسیب می رسد. اگرچه این هدفون ها نسبت به این ایر ها کمی بزرگ تر هستند، اما قابلیت حمل خوبی دارند اگرچه که در جیب جا نمی شوند. همچنین کیفیت صدای تولید شده به وسیله آن ها کمی بالاتر از این ایرهاست. اما تنها مشکلی که ممکن است این هدفون برای شما ایجاد کند این است که در مدت زمان طولانی لاله گوش شما دچار درد و ناراحتی می شود.به هرحال مهم ترین و بهترین ویژگی آن عدم آسیب‌رسانی به سیستم شنوایی شماست.از دیگر نکات مثبت آن ها علاوه بر داشتن کیفیت صدای بالا به دلیل درایور های تعبیه شده در آنها باتری های بزرگ آنها است که که شارژ بیشتری را در خود نگهداری میکند و شما می توانید مدت زمان بیشتری از هدفون استفاده کنید. اگر به دنبال خرید یک هدفون بی سیم با کیفیت و هزینه مناسب هستید پیشنهاد میکنیم از خانواده آن ایر ها استفاده کنید.

 هدفون ها دور گوش یا over-ear

انواع هدفون

همانطور که از اسم این دسته بندی مشخص است هدفون های over-ear در اندازه های بزرگتر هستند که در هنگام استفاده از آنها به لاله گوش شما را پوشانده می شود. به دلیل بزرگی ابعاد این هدفون‌ ها سازندگان آنها از درایور های بزرگتر و قویتر در آنها استفاده کردند که در نتیجه موجب کیفیت بالای صدای آنها می‌شود.این کیفت صدا در اور ایر باعث بالا رفتن سطح صدا و عمیق شدن باس های موزیک می‌شود.خوبی این هدفون ها این است که درایور های آن از پرده گوش فاصله زیادی دارند و در نتیجه به سیستم شنوایی شما هیچ آسیبی نخواهد رسید.علاوه بر این وقتی گوشی های این هدفون دور گوش شما قرار می گیرند منجر به تولید صدایی فراگیر و استودیوی می‌شود که احساس بهتری را در شما ایجاد می کند و همین طور صدای کمتری از محیط وارد گوش شما می شود.این قبلیت به دلیل دارا بودن عایق بندی مناسب این هذفون است.ایزوله بودن اور ایر ها سبب می شود هیچ نویز و صدای اضافی هنگام وارد گوش شما نشود و شما لذت بیشتری ببرید.تنها مشکل درباره اور ها اندازه بزرگ آنها است که قابلیت حمل آنها را تا حد زیادی کاهش داده است.هرچند همانطور که در ابتدا گفتیم بررسی کیفیت نهایی از طریق مشخصات فنی هدفون ها ممکن نیست و نظر آخر رضایت مشتری می باشد باید بدانید که اکثر کاربران حرفه‌ای از over-ear هااستفاده می‌کنند. از دیگر ویژگی‌ های کاربرپسند این هدفون ها این است که باتری های حجیم برای دیرتر تمام شدن شارژ دارا هستند و به دلیل داشتن ابر دور گوشی ها راحتی بیشتری را به شما منتقل می کنند. باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر قصد خرید هدفون از خانواده اور ایر را دارید باید برای آن هزینه کنید چرا که به دلیل تمام ویژگی‌های مثبتی که این خانواده نسبت به دیگر هدفون ها دارند قیمت بیشتری نیز دارند و گرانتر هستند.

  انواع هدفون بلوتوث و بی سیم

انواع هدفون

همانطور که می دانید امروزه همه ما از گوشی های همراه هوشمند استفاده می‌کنیم که همه آنها به قابلیت بلوتوث مجهز هستند و به همین دلیل استفاده از هدفون های بی سیم و بلوتوثی امروز بسیار شایع شده است.هدفون های بی سیم دارای قابلیت بلوتوث بوده و بدون هیچ سیمی با سیستم بلوتوث موبایل شما کانکت میشوند و موسیقی پخش می‌کند.این هدفون ها از نیروی باتری‌های داخلی خود استفاده می‌کنند و پس از تمام شدن باتری ها به شارژ مجدد نیاز دارند. یکی از مشکلاتی که برای این دستگاه وجود دارد تداخل امواج و قطع شدن سرویس بلوتوث میان دو دیوایس است.در حالتی که شما گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید یا فاصله آن را با هدفون زیاد کنید صدای موسیقی شما قطع خواهد شد.در هنگام خرید انواع هدفون بیسیم باید میزان پشتیبانی برد بلوتوث دو دستگاه را در نظر داشته باشید.همچنین ممکن است که مشکل عدم تطابق استاندارد ارتباطی برای شما به وجود آید یعنی ممکن است هدفون جدید شما با گوشی قدیمی تان کانکت نشود.پس در خرید خود دقت کنید.

انواع هدفون های پشت بسته و پشت باز

علاوه بر دسته بندی هدفون ها در اندازه های مختلف دو دسته بندی دیگری نیز برای آنها وجود دارد که به آنها پشت بسته و پشت باز گفته می شود.تفاوت هدفون های پشت باز و و پشت بسته جدا از شکل ظاهری آنها این است که پشت بسته ها صدای محیط را کاملا ایزوله می‌کنند و میزان صدای بیشتری را به گوش شما ارسال میکند. اما پشت باز ها از این قابلیت بی بهره هستند و علاوه بر وارد کردن صدای محیط به گوش صدای موسیقی را به محیط خارج انتقال می‌دهند پشت بسته ها بیشتر توسط کاربران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

ما در بابانو امیدواریم که از مطالعه این مطلب جامع درباره انواع هدفون ها استفاده کرده باشید.هم اکنون شما می توانید هدفون مورد نظر خود را از فروشگاه ما خریداری کنید.

Mahtab-Norouzi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
کرج - هفت تیر - پاساژ کیش - واحد 212
026-32718110 | 0903-1902002
Telegram Instagram
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X